Tagi:

Wywiad z Prof. Dr. Ken Nah

Prof. Dr. Ken Nah / członek jury red dot Award 2013.

Wywiad z Profesorem ukazuje osobisty punkt widzenia na projektowanie form przemysłowych oraz nowoczesne trendy w designie, w nieformalnej i sprzyjającej atmosferze.

„Wśród wszystkich nagród w projektowaniu nie mam żadnych wątpliwości, iż nagroda Red Dot Award jest najważniejszą nagrodą w dziedzinie design’u na świecie głównie z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że jest oparta na zasadach uczciwej rywalizacji w sprawach doboru składu komisji, jak również sposobu oceny projektów. Drugim, że laureaci nagrody red dot award dowodzą swojego sukcesu na rynku komercyjnym.”

Prof. Dr. Ken Nah

Nota Biograficzna
Ken Nah ukończył studia pierwszego stopnia, w 1993 roku, na Uniwersytecie Hanyang, w Korei Południowej, na kierunku Inżynierii Przemysłowej. Jego szerokie zainteresowania naukami ukierunkowanymi na potrzeby człowieka oraz ergonomię sprawiły, że kontynuował edukację na Korea Advanced Institute for Science and Technology (KAIST). W 1996 roku przyznano mu tytuł doktora w projektowaniu inżynierskim na uniwersytecie w Tufts. Prof. Dr. Nah posiada również certyfikat CPE – professional ergonomis, w USA. Od 2002 do 2006 roku, był dziekanem IDAS – International Design School for Advanced Studies. Aktualnie jest profesorem w dziedzinie Zarządzania Rozwojem Nowego Produktu, a także Dyrektorem Human and Experience Research Lab (HER), IDAS. Od 2002 roku pełnił funkcję dyrektora w Design Trend Center (DTC). Dr. Nah był dyrektorem generalnym „World Design Capital Seoul 2010”. Oprócz nauczania, jest wiceprezesem Koreańskiego Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych (KAID), Korean Institute of Design Management (MIDM), oraz Przewodniczącym Komitetu ds. Projektowania I Komitetu Marki KCA – Korea Consulting Association.

Dziękujemy Red Dot Award, Press Office za nadesłane materiały.

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE