Tagi:

Zrównoważony obiekt

Nowa siedziba Xella jest znakomitym przykładem inwestycji przyjaznej środowisku, sprzyjającej równowadze ekologicznej i energooszczędnej. Zastosowanie materiałów budowlanych – bloków SILKA, bloczków YTONG i YTONG MULTIPOR oraz płyt Fermacell – produkowanych wyłącznie z zasobów naturalnych nie szkodzi środowisku, zapewnia przyjazny mikroklimat wnętrz i niskie zużycie energii. Wysoka zdolność akumulacji cieplnej zastosowanych produktów pomaga zatrzymać ciepło wewnątrz budynku zimą, a latem nie pozwala na jego przegrzanie. Efekt – zimą jest przyjemnie ciepło, a latem w pomieszczeniach panuje orzeźwiający chłód. Stabilna, komfortowa dla użytkowników temperatura przez cały rok utrzymywana jest przy niskim zużyciu energii.

Baudokumentation XELLA Int. Duisburg

Zastosowanie elementów systemowych sprawiło, że zewnętrzna konstrukcja budynku jest jednorodna pod względem termicznym, a co za tym idzie niemal zupełnie pozbawiona mostków termicznych. Pozwoliło to na rezygnację w niektórych pomieszczeniach nowych biur z wykorzystujących duże ilości energii klimatyzatorów, na przykład w biurach użytkowanych przez zarząd firmy Xella.

Dzięki blokom wapienno–piaskowym SILKA użytym do wzniesienia ścian konstrukcyjnych budynek jest także bardzo dobrze wyciszony. Najwyższa klasa niepalności – A1, jaką posiadają wszystkie produkty Xella, gwarantuje jego użytkownikom bezpieczeństwo podczas ewentualnego pożaru.

Baudokumentation XELLA Int. Duisburg

Wysoką klasę ekologicznych bloczków z betonu komórkowego YTONG i YTONG MULTIPOR, bloków wapienno-piaskowych SILKA oraz płyt gipsowo–włóknowych Fermacell potwierdzają certyfikaty ISO 14025. Przyznawane przez niemiecki Instytut Budownictwa i Środowiska dokumenty zaświadczają brak szkodliwych środków w składzie wszystkich produktów Xella, brak emisji szkodliwych związków chemicznych do środowiska zarówno podczas ich produkcji, jak też użytkowania oraz wzorowy bilans ekologiczny. Poparciem wyjątkowej jakości materiałów Xella są liczne prestiżowe obiekty budowlane i projekty mieszkaniowe zrealizowane w tych technologiach. Od kwietnia bieżącego roku jednym z tych reprezentacyjnych budynków wykonanych z białych materiałów sciennych bloków Silka, bloczków YTONG i YTONG MULTIPOR oraz płyt Fermacell, jest nowa siedziba firmy Xella w Duisburgu.

Nazwa: Siedziba firmy Xella International
Lokalizacja: Duisburg, Niemcy
Rok oddania do użytkowania: kwiecień 2011
Czas budowy: 15 miesięcy
Powierzchnia użytkowa: 8000 m2

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE