Tagi:

Kontury – wrocławskie targi sztuki użytkowej

We wrocławskim Browarze Mieszczańskim kilkudziesięciu wystawców weźmie udział w targach sztuki użytkowej – kontury. W ubiegłym roku wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie – pojawiło się na nim ponad 1300 osób osób zainteresowanych unikatowymi i funkcjonalnymi przedmiotami.
Czy w tym roku będzie więcej osób? Bez Wątpienia ! 🙂

Wiosna z designem
Pierwszego dnia wiosny  odbędzie się druga edycja konturów, podczas której we wnętrzach Browaru Mieszczańskiego zagości oryginalne polskie wzornictwo i rękodzieło. Na kilkudziesięciu stoiskach pojawią się meble, oświetlenie, różnorodne artykuły wyposażenia wnętrz.

Towary oferowane na targach cechuje wysoka jakość materiałów, precyzja wykonania i przede wszystkim oryginalność, nie do zdobycia w sklepach oferujących masowe produkty. Wszystko zaprojektowane i wykonane przez wystawców, z którymi podczas targów można porozmawiać na temat oferowanych przez nich produktów.

kontury_plakat_wiosna2015

 

– Kontury mają być swoistym pomostem między producentami sztuki użytkowej a wszystkimi poszukującymi ciekawych przedmiotów, które pozwolą urządzić wnętrze w unikatowy i indywidualny sposób – powiedział Jakub Kurowski, jeden z organizatorów wrocławskich targów sztuki użytkowej kontury.

Ludzie i miejsce
Podobnie jak jesienią podczas targów  wydzielona będzie  specjalna strefa blogera, miejsce gdzie zaproszeni specjaliści od designu będą na bieżąco relacjonować  całe  wydarzenie.

fot.2_Merry Meet Me

 

Pobyt na targach to możliwość  zgromadzenia szeregu  inspiracji i skorzystania z bezpłatnych porad projektantek wnętrz, które dostarczą funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań przestrzennych. Natomiast na stoiskach partnerów targów będzie można poznać ofertę warsztatów, szkoleń i dowiedzieć się co ciekawego oferuje Wrocław.

Chcemy,  aby kontury były wydarzeniem wielowymiarowym. Współpracujemy z ESK 2016, Dizajn BWA Wrocław, Krzywym Kominem. Zależy nam, aby osoby odwiedzające targi miały dostęp nie tylko do przedmiotów, ale także wydarzeń z zakresu projektowania, sztuki użytkowej i kultury – mówi Jakub Kurowski.

fot.4_Wood&Paper

Kontynuacja
Organizatorzy zapowiadają kontynuację i rozszerzenie sprawdzonych wydarzeń z pierwszej edycji. Na terenie Browaru Mieszczańskiego licznie zaparkują Food Trucki, w środku będzie przestrzeń gastronomiczna, gdzie można usiąść, zrelaksować się i napić wyśmienitej kawy serwowanej przez Czarny Deszcz.
Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym konturom  jest after party,  które odbędzie się w sobotę 21 marca o 21:30 w Klubogalerii Neon Side. Z  winyli poleci to co najlepsze w polskiej muzyce lat 60. i 70.

kon1

 

Kontury  odbędą się 21 marca we Wrocławiu, w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44 w godzinach 11.00 – 19.00. Wstęp to 5 zł.
Informacje o szczegółach targów i kolejnych wystawcach podawane są na bieżąco na fan page’u wydarzenia: www.facebook.com/targikontury

 

Nie może was tam zabraknąć ! 🙂

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE