Tagi:

5 propozycji oryginalnego oświetlenia w salonie

Oświetlenie odgrywa w domu ważną rolę nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym. Jest nie tylko sposobem, aby rozjaśnić pomieszczenie nocą, czy w pochmurny dzień, jest także ważnym elementem, który może przyczynić się do charakteru całej aranżacji. Nie można bowiem planować wystroju wnętrza bez dokładnego przemyślenia tego, jakie światło będzie się w nim znajdować.

Obecnie trendy w zakresie światła w naszych domach wciąż się zmieniają. Nie obowiązuje już nas zasada, mówiąca o tym, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. W sklepach do wyboru mamy szeroki asortyment obejmujący lampy, kinkiety i różnego rodzaju formy, które możemy dopasować do mieszkania pod względem kolorystyki oraz materiału. Korzystając z bogactwa oferowanego nam przez projektantów, możemy z oświetlenia uczynić jedną z głównych ozdób wśród naszej naszej przestrzeni.

Jeśli szukacie inspiracji w temacie nowych stylów oświetlenia do Waszego salonu poznajcie poniższe propozycje! Odpowiednio dobrane lampy podkreślą przeznaczenie i styl tego reprezentacyjnego pomieszczenia, a codzienny odpoczynek i przebywanie w takim wnętrzu będzie prawdziwą przyjemnością.

industrial-lighting-focal-point

Wystrój tego pomieszczenia bazuje wokół charakterystycznego regału. Jeśli chodzi o oświetlenie,  małe, sufitowe lampki rozmieszczono tak, aby dawały światło w każdym zakątku pomieszczenia, zaś duża, industrialna lampa tworzy światło o charakterze miejscowym, idealne do czytania. Rezultatem jest przytulne wnętrze, które może wręcz ułatwiać decyzję : wyjść z domu, czy zostać wewnątrz z lekturą w dłoni.

living-room-lighting-centerpiececlever-ways-to-use-lighting-in-the-living-room

Ten salon skupia się wokół pary pięknych kulistych lamp wisiorek zawieszonych w specjalnym układzie ponad siedzeniami. Dzięki swojej oryginalnej formie  doskonale uzupełniają ziemistą paletę kolorów i gładkie krawędzie mebli. Niesamowity efekt widoczny w tym pomieszczeniu dają wiązki światła padające na elementy z betonu. Dodatkowe oświetlenie zapewniają, duże, szerokie okna.

soft-living-room-lighting-ideasbrown-and-concrete-living-roomdelicate-lighting-in-the-living-roominspiring-living-room-lighting-ideassubtle-living-room-lighting-inspirationorganic-lighting-theme

double-height-windows-inspirationdripping-edison-light-inspiration-1gorgeous-atrium-living-room-lightingsophisticated-living-room-lighting-ideasfloor-lamp-with-reflector

minimalistic-lighting-ideasgray-and-white-living-room-decorminimalistic-living-room-accent-lighting

brass-and-white-living-room-lightingyellow-and-gray-living-room-decorliving-room-with-minimalistic-lighting

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE