Tagi:

Czarne dodatki do białej łazienki – jak do tego podejść?

Białe łazienki nigdy nie wyjdą z mody. Warto jednak ich ponadczasową popularność przełamać całkowicie inną, lecz doskonale uzupełniającą biel czernią. Ten subtelny, a z drugiej strony mocny kontrast jest elegancki i tajemniczy. Jak wprowadzić do białej łazienki czarne elementy?

Białe łazienki z czarnymi dodatkami są nie tylko ponadczasowe, ale i eleganckie. To kwintesencja dobrego smaku i luksusu zamknięta w czterech ścianach. Czarno-białe łazienki mogą być nie tylko nowoczesne, czy minimalistyczne – to również doskonały sposób na zaaranżowanie łazienki retro.

Mimo, że ograniczanie się w łazience do wykorzystania bieli jako bazy i czerni jako dodatku tworzy nieco surowy klimat, to jednak w zupełności wystarczy. Można oczywiście pokusić się o wprowadzenie do wnętrza trzeciego koloru. Z bielą i czernią świetnie łączy się drewno, złoto lub srebro.

Biała łazienka z czarnym wyposażeniem

Niezależnie od wielkości łazienki, białe kafle na ścianach będą zawsze doskonale wyglądały, a zarazem optycznie powiększały wnętrze. Niemniej jednak wszechobecna biel może wydawać się nudna bądź surowa i tutaj z pomocą przychodzi czarne wyposażenie. Mowa oczywiście o bardzo modnej w ostatnim czasie czarnej armaturze i ceramice.

Nie bójmy się zastąpić klasycznej białej wanny, bidetu, miski WC oraz umywalki ich czarnymi odpowiednikami. Kupując czarną ceramikę do łazienki, warto dobrać ciemną armaturę. Przykładowo, łącząc nowoczesny biały blat łazienkowy z okrągłą, czarną umywalka oraz dopasowaną do niej stylem i kształtem czarną baterią umywalkową. W ten sposób uzyskamy nowoczesne i eleganckie wnętrze. Jego uzupełnieniem powinna stać się nowoczesna, opływowa, czarna wanna wolnostojąca z dopasowaną baterią.

Biała łazienka z czarnymi dodatkami łazienkowymi

Czarny kolor może zostać wprowadzony do białej łazienki wraz z akcesoriami łazienkowymi. To dobry pomysł jeśli nie lubimy zbytnio przywiązywać się do jednej aranżacji i stawiamy na zmiany.

Akcesoria łazienkowe potrafią całkowicie i bezinwazyjnie odmienić łazienkę. Co najważniejsze zawsze można je wymienić. Łazienka black & white to nie tylko wnętrze z biało-czarnymi kaflami lub wyposażeniem. Oświetlenie w stylowej czarnej oprawie, czarna mydelniczka, kubek na akcesoria, do mycia zębów, czarne haczyki, a nawet szczotka toaletowa – całkowicie odmienią oblicze białej łazienki, stając się eleganckim i efektownym kolorowym kontrastem.

Czerń można również wprowadzić do wnętrza za sprawą czarnych lustrzanych ram. Wersje bardziej błyszczące doskonale wpiszą się w klimat glamour. Warto postawić również na wodoodporne czarne napisy lub grafiki.

Łazienka z czarno-białymi płytkami

Osoby stawiające na klasyczne rozwiązania, powinny zaaranżować łazienkę z wykorzystaniem czarnych i białych płytek łazienkowych. Oczywiście to, czy wykorzystamy więcej bieli czy czerni uzależnione jest od naszych upodobań oraz od metrażu łazienki.

Mniejsze lepiej pozostawić z przewagą bieli, która optycznie powiększa przestrzeń. Czarne płytki w takim wypadku mogą służyć jako rodzaj dekoru, np. wykorzystując na ścianie czarną mozaikę lub wydzielając nimi strefy – np. kładąc czarne kafle jedynie w strefie prysznica czy wanny.

Za pomocą łączenia białych i czarnych kafli można stworzyć nie tylko nowoczesny klimat, ale i gustowną retro łazienkę. Pomieszczenia retro kochają ten kontrast i wykorzystują go na wiele sposobów m.in. podstawowym wyróżnikiem tego typu łazienek jest słynna kaflowa czarno-biała szachownica.

Autorką wpisu gościnnego jest Agnieszka Możejko, redaktorka bloga Łazienka Plus.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE