Tagi:

Marmurowy zawrót głowy – płytki inspirowane marmurem!

Wzornictwo czerpiące inspiracje z marmuru ma bardzo długą tradycję. Materiał ten jest uważany za jeden z najbardziej szlachetnych, nadających wnętrzom smaku i klasy. Naturalny marmur nie jest jednak zbyt praktyczny w użytkowaniu, a przy okazji sporo kosztuje. Jeśli chcemy cieszyć się marmurowymi wnętrzami, bez żadnych problemów, możemy skorzystać z bardziej funkcjonalnego rozwiązania, którym są płytki o teksturze marmuru.

Płytki wielkoformatowe Tubądzin Pietrasanta

Wśród płytek o wzornictwie inspirowanym naturalnym marmurem, dużą popularnością cieszy się kolekcja Tubądzin Pietrasanta. Marka Tubądzin słynie z nowatorskiego wzornictwa i wysokiej jakości produktów, stanowiąc już od wielu lat przeciwwagę dla takich firm jak Paradyż czy Cerrad. Marka jest znana również ze swoich wielkoformatowych kolekcji, które pozwalają stworzyć niezwykle ciekawe i oryginalne aranżacje.

W przypadku marmuru nie jest inaczej, marka oferuje stylowe płytki Tubądzin Pietrasanta, których tekstura doskonale imituje naturalny marmur. Kolekcja obejmuje białe płytki, z charakterystycznymi dla marmuru ciemniejszymi żyłkami. Całość prezentuje się w bardzo stonowany i elegancki sposób.

W kolekcji znajdziemy zarówno płytki wielkoformatowe, jak i płytki o mniejszych formatach, a także listwy ścienne i mozaiki. Płytki Pietrasanta można układać na podłodze oraz na ścianie. Wszystkie są rektyfikowane, co pozwala na ich niemalże bezfugowy montaż (fuga jest bardzo cienka). To jednak niejedyna kolekcja z marmurem jako inspiracją, oferowana przez markę Tubądzin.

Kolekcja Marmo d’Oro – marmur ze złotem

Również Marmo d’Oro jest wzorowana na marmurze, z tym że w tej kolekcji otrzymujemy dodatkowy akcent, w postaci uzupełnienia tekstury płytek złotymi żyłkami. Jeśli zatem ktoś szuka tego typu odwzorowania marmuru, to znajdzie go właśnie w tej kolekcji. Podobnie jak w Pietrasancie, także i tutaj dostępne są płytki w wielkim formacie. A odpowiednio przycięte krawędzie umożliwiają montaż przy zastosowaniu niewielkich odległości pomiędzy płytkami.

Obie kolekcje oferowane są z wykończeniem na połysk oraz matowym. Przy czym płytki matowe mają właściwości antypoślizgowe (R9) i mają najwyższą klasę odporności na ścieranie (klasa V), co pozwala układać je w pomieszczeniach narażonych na ruch o bardzo dużym natężeniu.

Płytki i do łazienki, i do salonu, i do firmy!

Kolekcje Tubądzin Pietrasanta i Tubądzin Marmo d’Oro doskonale sprawdzą się jako wykończenie łazienek czy stylowych salonów. Co najważniejsze, nadają się one nie tylko do aranżacji wnętrz domowych. Świetnie wyglądają także w różnego rodzaju obiektach, w których zachodzi potrzeba na wystrój elegancki i stylowy, dający wrażenie luksusu.

Przestronne hole firm czy instytucji mogą nabrać prawdziwej klasy, płytki inspirowane marmurem stworzą w nich bowiem atmosferę komfortu i wytworności. Jest to również świetny materiał na wykończenie różnego rodzaju SPA czy obiektów zajmujących się usługami z zakresu pielęgnacji i piękna. A także hotelów i ekskluzywnych pensjonatów. Czyli znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się szlachetność, styl i wysoce estetyczny design!

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE