Poznaj swoje dziecko zanim się urodzi. Druk 3D płodu.

Zobaczenie swojego nienarodzonego dziecka na monitorze podczas badania USG jest dla przyszłych rodziców ogromnym przeżyciem. Z zaciekawieniem przyglądają się  jak wygląda płód, jak się porusza, macha rączkami  czy uśmiecha. Wielu psychologów uważa że ma to bardzo duże znaczenie w tworzeniu więzi emocjonalnej między dzieckiem a rodzicami.

Osoby niewidome jeszcze do niedawna nie mogły zaznać tego szczęścia. Wszystko zmieniło się za sprawą najnowocześniejszych technologi, które umożliwiają im dotychczas nienamacalne rzeczy dotknąć.

30-letnia Tatiana Guerra, która straciła wzrok w 17. roku życia i od wielu lat poznaje świat za pomocą węchu, dotyku i słuchu ” zobaczyła” swojego synka dzięki technologi 3D.

Podczas badanie USG w 20. tygodniu ciąży lekarz podał kobiecie wydrukowana podobiznę dziecka.

Film jest bardzo wzruszający i jest przykładem na to, że dzięki najnowocześniejszym technologiom osoby niewidome będą mogły funkcjonować jak osoby w pełni sprawne.

Co jednak jeśli druk płodu, jest kaprysem rodziców ?

Jedną z firm, która oferuje „poznanie” swoje dziecko zanim się urodzi, jest firma  „3D Babies”. Za pośrednictwem specjalnego oprogramowania  3D DOCTOR,  zostaje przekształcony obraz z USG na model 3D dziecka, który następnie zostaje wydrukowany za  pomocą drukarki 3D.

skan

 

Przyszli rodzice mogą kupić figurki dziecka w trzech różnych rozmiarach.  Ceny wahają się od 200 dla najmniejszej do 800 $ dla największej (rozmiar realnego płodu).

hgfd treak

 

 

 

 

 

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE