Tagi:

Wnętrza inspirowane Indiami

Wnętrze inspirowane sztuką orientu to bardzo ciekawy pomysł na zaaranżowanie domu czy mieszkania. Orient jest w Polsce kojarzony głównie z Japonią i Chinami. Zupełnie niesłusznie pomija się inspiracje kulturą i sztuką Indii, która jest równie ciekawa i daje szerokie spektrum działań.

indie4

Indie to przede wszystkim z mnogość ciepłych i intensywnych barw oraz z miękkie i delikatne tkaniny. Oba elementy można połączyć wykorzystując we wnętrzu chociażby różnokolorowe poduchy czy zasłonki w oknach.

ind2

ind3

Nieodzownym elementem indyjskiego wnętrza są kunsztownie wykonane meble oraz wielkie łóżko, najlepiej z baldachimem. Kolejna ważna sprawa – im więcej dodatków tym lepiej! Pole do popisu jest szerokie, gdyż mogą to być szkatuły, rzeźby, kufry, skrzyneczki, parawany, dywany, wazony czy lustra.

ind1

Nieodzownym elementem indyjskiej kultury jest również intensywny, korzenny zapach. Już zapalając zwykłe świeczki zapachowe czy kadzidełka możemy sprawić, że w naszym domu poczujemy się trochę jak na Dalekim Wschodzie.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE