Tagi:

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 – 23 Międzynarodowa Wystawa- relacja

W ramach cieszącej się dużym zainteresowaniem międzynarodowej wystawy „Zieleń to życie” odbywającej się od 3 września do 5 września 2015 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie zaprezentowano setki roślin oraz nowe techniki i technologie umożliwiające efektywniejszą produkcję roślinną. Pośród setek wystawców przeważającą grupę stanowili szkółkarze zarówno z Polski jak i innych państw starego kontynentu. Każdy z miłośników zieleni mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ oprócz roślin na targach zaprezentowano różnego rodzaju elementy wyposażenia ogrodów i terenów zielonych. Wśród wystawców byli również projektanci i wydawnictwa zajmujące się ogólnie pojętą tematyką ogrodniczą.

foto_1

Fot. Michał Józefczak

foto_2

Fot. Michał Józefczak

W ramach wystawy odbyły się również konkursy, prelekcje, wykłady, seminaria i konferencje dla amatorów i profesjonalistów.
Laureatów konkursów wyłoniono w kilku dziedzinach:
– nowości roślin ( konkurs miał na celu promowanie nowości roślinnych na polskim rynku)
– zielony laur (celem konkursu było uhonorowanie prezentowanych nowatorskich i wartościowych rozwiązań z zakresu techniki, technologii i myśli twórczej dla szkółkarstwa, ogrodu i terenów zieleni)
-na najatrakcyjniejsze stoiska (nagrodzeni zostali Ci wystawcy, którzy w najatrakcyjniejszy sposób zaaranżowali swoje stoiska)
-na przedogródek (konkurs aranżacji sześciu przestrzeni przy domu jednorodzinnym. Projektanci mieli do dyspozycji niewielki teren o pow. 40m2.)

foto_3

Fot. Michał Józefczak

Długo oczekiwanym wydarzeniem wśród twórców terenów zieleni był wykład Marthy Schwartz, który odbył się w ramach Międzynarodowego seminarium pod nazwą „Dzień architekta Krajobrazu”. Projektantka jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w dziedzinie architektury krajobrazu na całym świecie. Biura Marthy Schwartz znajdują się w Nowym Jorku, Londynie oraz Szanghaju.

foto_4

Fot. Michał Józefczak

Fengming_Mountain_Park-Marta_Schwartz_Landscape_Architecture-05

Fot.Martha Schwartz Partners

dublin_1

Fot.Martha Schwartz Partners

Podczas seminarium arch.kraj. Bogusława Bredy-Łasiak zaprezentowałą dwa projekty potwierdzające filozofię i kunszt genialnego architekta krajobrazu- francuza Michela Corajoud.

fot. Michel Corajoud, proj. Bordeaux

fot. Michel Corajoud, proj. Bordeaux

fot. bleulotus.wordpress.com Proj. Jardin d’eole

fot. bleulotus.wordpress.com proj. Jardin d’eole

Natomiast architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk w swoim wykładzie „Ogród to też dom, cz.2.0” przekazał swoją wiedzę dotyczącą postrzegania zawodu architekta krajobrazu w naszym kraju oraz poruszył istotne kwestie i kierunki rozwoju dziedziny projektowania terenów zieleni w Polsce.
Pomiędzy wykładami przedstawiciele firmy Lafarge oraz Kamal zaprezentowali nowoczesne rozwiązania wykorzystywane przy realizacji terenów zieleni.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE