Tagi:

Flesh Chair – kiedy nadwaga staje się sztuką…

Ludzkie ciało wielokrotnie inspiracją do tworzenia różnorakich projektów designerskich, od mebli po gadżety. W XXI wieku kultem otacza się przede wszystkim młode, piękne ciała. Każdy chce mieć zdrową, szczupłą i wysportowaną sylwetkę. Do tego ideału nawiązuje również większość projektów. Z utartym standardem zerwali projektanci z Wamhouse, projektując swój nietypowy fotel przypominający ciało kobiety tuż przed operacją plastyczną.

fotel1

Otyłość stała się również inspiracją dla Nanny Kiil – młodej studentki Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotel Flesh Chair został przygotowany specjalnie na Targi Mebli w Sztokholmie, które odbywały się w 2014 roku. Designerka chciała pokazać, że również pofałdowane ciało z kilku kilogramową nadwagą może być piękne. Inspirowała się również pieskami rasy Shar Pei, które choć na pozór są brzydkie i pomarszczone, dla wielu osób są najpiękniejsze na świecie.

fotel

Fotel powstawał pięć tygodni. Na metalową ramę została nałożona miękka pianka o lekko różowym kolorze, przypominającym barwę skóry. Poszczególne warstwy zostały zszyte tak, by stworzyć fałdy, przypominające “oponki”, występujące u osób z nadwagą. Fotel został wykończony drewnem, imitującym dłonie i nogi.

Źródło zdjęć: made-kadk.com

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE