Tagi:

„Mountains & Trees, Pebbles & Waves” największa ściana wertykalna w Ameryce Północnej

Ogrody wertykalne są coraz bardziej popularne i coraz częściej stosowane w miastach, w których brakuje zieleni. Najwięcej projektów w ostatnich miesiącach pojawiło się w Paryżu. Najbardziej imponującym jest Paris Smart City, które ma powstać do 2050 roku. Bardzo wiele emocji wzbudziły również wieżowce Bosco Verticale zaprojektowane przez Stefano Boeriego w Mediolanie.

ogrod4

ogrod2

Także w Ameryce Północnej architekci są coraz bardziej skorzy do stosowania tego rodzaju rozwiązań. W Montrealu stanęła np. trawiasta fontanna. W innej części Kanady, w Kolumbii Brytyjskiej na wiadukcie powstała największa na kontynencie ściana wertykalna. Na powierzchni 942 metrów kwadratowych posadzono ponad 50 00 roślin. Projekt nosi nazwę „Mountains & Trees, Pebbles & Waves” i został zaprojektowany przez kanadyjską firmę Green Over Gray.

ogrod1

Ściana została wykonana w 100% z surowców wtórnych i jest wyposażona w automatyczny system nawadniania. To prawdziwa oaza dla miasta i zrównoważony, ekologiczny raj, który pochłania ogromne ilości dwutlenku węgla, znacznie podnosząc komfort życia mieszkańców.

ogrod3

Źródło zdjęć: greenovergrey.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE