Tagi:

10 zapierających dech w piersiach widoków – idealne miejsca na wakacje

Wybór miejsca na wymarzone wakacje nie jest prostą sprawą. Można pójść do biura podróży i skorzystać z jednej z licznych ofert. Kierunki mogą być najrozmaitsze. Niektórzy wybierają najpopularniejsze atrakcje turystyczne, inni szukają najpiękniejszych plaż, spokoju i odludzia lub też miejsc, które doskonale nadają się do odwiedzenia z dziećmi.

W gąszczu rozmaitych propozycji pozostają jeszcze miejsca, do których docierają tylko nieliczni. Stu procentowy podróżnik znajdzie wiele perełek, w których nie spotkamy tłumów, a ich widok bezwzględnie zapiera dech w piersi. Oto kilka takich miejsc.

1. Dachstein Glacier

dachstein

To niesamowity ośrodek w austriackich Alpach. To jeden z najwyżej położonych mostów na świecie. Niesamowite widoki gwarantowane, choć jeśli ktoś ma lęk wysokości to raczej powinien unikać tego miejsca.

2. Pustynia Namib

nanimb

Jest jednym z najbardziej surowych i zachwycających miejsc na świecie. Wyjeżdżając do Namibii można zobaczyć bodaj najpiękniejszą wydmę na świecie.

3. Isle of Sky

isle

To jedno z najpiękniejszych miejsc w Szkocji. Malownicze jeziora, przepiękne góry zapewniają jeden z najbardziej okazałych widoków na świecie. Wystarczy tylko siąść i podziwiać.

4. Twelve Apostles Beach

The Twelve Apostles

Jedna z najbardziej spektakularnych plaż w Australii, która znajduje się na wszystkich ulotkach reklamujących kraj kangurów. Nadmorska trasa ma blisko 300 kilometrów długości.

5. Seljalandsfoss

islandia

Zapierający dech w piersiach, islandzki wodospad. Woda spada z 200 metrów, sprawiając niesamowite wrażenie…

6. Tiger’s Nest

Taktshang_edit

Starożytny klasztor buddyjski położony w Himalajach. Jedno z najświętszych miejsc dla wyznawców Buddy. Najlepszą porą do odwiedzenia tego miejsca jest wiosna, kiedy roślinność budzi się do życia.

7. Trolltunga

trolltunga

Zlokalizowana jest w Norwegii. Skała robi się coraz popularniejsza, więc to ostatni moment, by nacieszyć się jej pięknem bez konieczności obcowania z tłumem turystów.

8. Haiku Stairs

Haiku-Stairs-Jeremy-Snell

To wciąż nieodkryty szlak, który można podziwiać na Hawajach. Trasa wymaga sporych nakładów sił, jednak imponujące widoki rekompensują każdą z przelanych kropel potu.

9. Moon Bridge

taipei

Jedno z najbardziej magicznych miejsc w Tajwanie. Warto odwiedzić je zwłaszcza o świcie lub o zmroku…

10. Jaskinia Melissani

melissani

W greckiej Kafalonii. To tutaj według mitologii greckiej przepiękne nimfy miały wabić swoje ofiary.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE