Tagi:

Oprawy oświetleniowe do łazienki – trendy

Aranżacja łazienki nie musi być skomplikowana – wystarczy niewielki detal, by przestrzeń nabrała oczekiwanego charakteru i przyciągała wzrok domowników i ich gości. Nieocenioną pomocą w osiągnięciu tego celu będą odpowiednio dobrane, modne oprawy oświetleniowe. Jak ciekawie skomponować je z wystrojem łazienki?

Trendy w oświetleniu łazienek 2022

Oprawy oświetleniowe dzielą się na kilka kategorii, a każda z nich spełnia i realizuje odmienne założenia. Zgodnie z obowiązującymi trendami, obecnie najczęściej wybierane jest oświetlenie surowe w połączeniu z minimalizmem. Wśród faworytów wciąż utrzymują się drewniane wstawki i betonowe detale. 

Wśród najczęściej wybieranych opcji kolorystycznych wciąż pozostają pastelowe odcienie lub nieco bardziej stonowane odcienie beżu, bieli, złota lub zieleni. Są to kolory uspokajające, których obecność w łazience niesamowicie odpręża ciało i wycisza umysł.

Klienci chętnie wybierają obecnie oświetlenie nad lustrem. Jest ono przyjemne dla oka, uspokaja po całym dniu i świetnie prezentuje się z surowymi odcieniami marmuru lub beżu. Surowiec ten cieszy się popularnością ze względu na swoje naturalne pochodzenie, prostą i bardzo klarowną formę oraz wdzięczny wygląd. Jednocześnie tworzy surowy klimat, który bardzo łatwo jest przełamać oświetleniem sufitowym. 

Modne są nie tylko tradycyjne lampy sufitowe, ale również ich wszelkiego rodzaju warianty. Mowa tutaj o między innymi o plafonach lub zabudowanym oświetleniu wokół ścian. Na rynku oświetleniowym znajdziemy naprawdę sporo designerskich wariacji, dostosowanych do potrzeb wymagających klientów. Wybierać można od stonowanych i absolutnie surowych białych lamp, poprzez bardziej ekstrawaganckie drewno i ciekawą czerń lub wręcz soczysty burgund. 

Obecnie w trendach na całym świecie dominuje surowy minimalizm połączony z domieszką złota lub odcieni miedzi. Jest to ciekawa kombinacja, która z pewnością sprawdzi się w mniejszych powierzchniowo łazienkach, utrzymanych właśnie w dość surowym designie. Należy docenić łatwość urozmaicenia takiej przestrzeni stonowanymi dodatkami, jak np. drewniane wstawki przy umywalce lub drobne akcesoria na półkach. 

Nowoczesna technologia oświetlenia łazienki

Oświetlenie led to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów światła do łazienki. Dlaczego? Przede wszystkim jest bardzo przyjemne dla oka, nie męczy wzroku i pozostaje ekologiczne w porównaniu z innego rodzaju oświetleniem. 

Panele ledowe powinny spełnić oczekiwania wszystkich tych, którzy marzą o stonowanym świetle podczas porannych lub wieczornych wizyt w łazience. Ich nieocenioną zaletą jest z pewnością skupianie światła jedynie w tej przestrzeni, która ma być oświetlona. Pozostała część pomieszczenia pozostaje w przyjemnym półmroku, który relaksuje i wycisza. 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać planując modny wystrój łazienki

Jak rozmieścić oświetlenie w łazience? Przede wszystkim mądrze. Warto sprawdzić dostępną opcję rozjaśniania oraz przyciemniania, która może pomóc w lepszym rozplanowaniu źródeł światła. 

Pomocny będzie również podział na oświetlenie główne (górne), funkcyjne (boczne) oraz w razie potrzeby dodatkowe (dekoracyjne). Każde z nich pełni oddzielną funkcję, dlatego nie warto zastępować ich sobą nawzajem.

Aranżacje oświetlenia łazienek warto skonsultować z doświadczonym specjalistą, który pomoże połączyć wszystkie pragnienia i pomysły w jedną, ciekawą całość. 

Podczas tworzenia planów, warto również pamiętać, by wybrać tzw. oprawy niskonapięciowe. Są one w pełni bezpieczne i uwzględniają odpowiednie zabezpieczenia przed porażeniem oraz są odporne na działanie wilgoci, która w łazience będzie pojawiała się na pewno często. 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE